Alno D960-18-MB - Pulls Cabinet Hardware
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
13
quantity
Product details
Category
Tab 18 Inch Center to Center Finger Appliance Pull Product Specifications: SKU: D960-18-MB Finish: Matte Black Manufactured By: Alno Base Width: 0.375 in. Center to Center: 18 in. Length: 18.5 in. Product Weight: 3 Projection: 0.875 in. Quantity: 1 Width: 1 in. Bulk Pack: No Configuration: Pull Function: Cabinet Pull Material: Brass Solid Construction: Solid Brass Style: Finger Pulls, Appliance Pulls Theme: Modern Collection: Tab Manufacturer Warranty: Limited Lifetime Product Class: Residential Series: Tab
  • Finish: Matte Black
  • Manufactured By: Alno
  • Base Width: 0.375 in.
UPC 785584096488
Color Matte Black
Shape Bar
Lock Type Key Lock
Brand Name Alno
Item Depth 1 inch