flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
17
quantity
Product details
Category
Relay Control ModuleParametersWorking power: DC12V / 20A / 240W (peak) DC24V / 20A / 480W (peak) AC110V ~ 220V / 10A / 2200W (peak) Function set: a combination of 54 functions Output type: direct output Product size: 67 × 45 × 34mm Opening size: 63 × 42mm range0000 ~ 9999 seconds 00: 00 ~ 99: 59 [Example-01: 17 means 1 hour and 17 minutes; 10:02 means 10 hours and 2 minutes]About settings 1 / 2, you can set different time units at the same time [Example: 1 according to "hour", 2 using "minutes; three units of seconds / minutes / hours can be randomly combined]==========Theory : Time RelayProtect Feature : Sealedis_customized : noUsage : General PurposeContact Load : High PowerVoltage : DC12V DC24V AC110-220V